Twitch İzleyici Botu Hakkında Her Şey

Bir izleyici botunun tam olarak ne olduğunu bilmek isteyebilirsiniz, izleyici botu kullanıyor olabilirsiniz ve onun hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Belki de izleyici bot sistemini kendiniz oluşturmak istersiniz. Ya da neden bu kadar sık konuşulduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, bilmeniz gereken her şeyi sizin için derledik.

Twitch İzleyici Botu nedir?

İzleyici botu, Twitch’teki canlı izleyici sayısını artırma hilesidir. Bu hizmeti bir servis sağlayıcıdan kiralayabilir veya kendiniz bir izleyici botu skripti çalıştırabilirsiniz. Bu canlı izleyiciler gerçek izleyiciler değiller. Yayınınızı izliyormuş gibi yapan sahte izleyicilerdir. İzleyici bot servis sağlayıcıları sadece sahte izleyicilerle yetinmedi. Hizmetlerine ayrıca izleyici listesi ve sohbet botu eklediler. Yani izleyici botunun yanı sıra sizi izleyen hesapların ve sohbet eden izleyicilerin listesini de kullanabilirsiniz. Özetle twitch üzerinde organik olarak yapabileceğiniz her şey artık botlarla da yapılabilmektedir.

İzleyici botları neden bu kadar popüler ve yayıncılar neden izleyici botlarını kullanıyor?

İzleyici botları çok popülerdir çünkü sizi üst sıralara çıkarmak için harika bir hiledir. Uzun süredir Twitch’te olan ve on binlerce izleyicisi olan büyük ve ünlü yayıncılar, kategori ne olursa olsun her zaman en üstte çıkıyor. Ancak yeni yayıncılar genellikle 10’dan az izleyiciyle yayın yapıyor. Twitch’te bir kategori seçip ‘düşükten yükseğe’ göre sıralarsanız, 10’dan az izleyiciyle yayın yapan binlerce yayıncı bulacaksınız.

Twitch’te çok yüksek bir rekabet var. Twitch’te daha üst sıralarda yer almanın yolu daha çok izlenme almaktan geçiyor. Daha fazla izlenme almanın yolu daha üst sıralarda yer almaktır. Bu paradoks nedeniyle, yayıncılar izleyici botlarını kullanmaya başvurdu.

İzleyici Botu nasıl çalışır?

İzleyici botu, birkaç satır kodundan oluşur. Elbette, kendi kendinize bir izleyici botu yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ama sandığınız kadar kolay olmayacak. Çünkü bu kod, birkaç satırlık kod olmanın yanı sıra farklı tarayıcı pencerelerinde Twitch’i açar. PC’niz tek bir IP ile çalıştığı için kaç tane tarayıcı penceresi açarsanız açın, Twitch onu tek bir IP üzerinden gösterdiği için tek bir görüntüleyici olarak sayacaktır. Bu da izleyici sayısının artmayacağı anlamına geliyor. Açılan her tarayıcı penceresi için farklı bir IP gereklidir. İzleyici botları, açılan her tarayıcı penceresine farklı bir yüksek kaliteli proxy atamak üzere tasarlanmıştır. Bu yüksek kaliteli proxy’ler dünyanın herhangi bir yerindeki bir veri merkezinden kiralanır. Bu nedenle bir servis sağlayıcıdan izleyici botu kiralayarak bot kullanmak çok daha kolay ve pratiktir. Sadece belli bir periyot için ödersiniz ve canlı izleyicilerinizi artırırsınız. Servis sağlayıcılar tüm bu işleri sizin için yapar. Aylık planlar, haftalık planlar veya tek kullanımlık planlar mevcuttur. Hala kendi izleyici bot komut dosyanızı çalıştırmak istiyorsanız, önce yüksek kaliteli proxy’lere erişmeniz gerekir. Ardından harici bir bilgisayara erişmeniz veya bir sunucu kiralamanız gerekir.

Ücretsiz İzleyici Botu kullanabilir miyim?
Elbette internette birçok ücretsiz twitch izleyici bot görebilirsiniz. Ama buna aldanmayın. Ücretsiz twitch izleyici botu neredeyse imkansızdır. Çünkü Twitch bir botun banlanmaması için kaliteli proxylere ihtiyaç vardır ve bu kaliteli proxyler bedava veya ucuz değildir. Bu proxy maliyetleri nedeniyle, hizmetin yüksek kaliteli proxy’lerle sağlanması mümkün değildir. Twitch onları anında fark edecek ve işaretleyecektir. Düşük kaliteli proxy’ler kullanan ücretsiz bir izleyici botu hizmeti kullanacaksanız, banlanma olasılığını düşünün. Hala ücretsiz bir twitch izleyici botu almak ve çalıştırmak istiyorsanız, ikinci bir bilgisayara veya sunucuya, bir izleyici botu komut dosyasına, yüksek kaliteli paylaşılmayan proxy’lere ihtiyacınız var. Unutmayın, ucuz proxy ayda yaklaşık 1 dolara mal oluyor, bu nedenle bir ay boyunca 50 izleyici için 50 dolar harcamanız gerekecek.