Biliyoruz ki eğer yeni bir yayıncı için mümkün olduğunca çok kişinin yayınınıza katılması sizin için oldukça önemlidir. Ne kadar çok katılımcı olursa o kadar iyi olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat ne yazık ki bu katılımcılar her zaman bu kadar iyi niyetli olmayabiliyor. Bunu zaman içinde anlayacaksınız. Tecrübeli yayıncılar bunun zaten farkında. Zaman içinde bir çok spammer ve troll ile karşılaşacaksınız. Bu yüzden takipçi modu oldukça önemlidir. Twitch, yalnızca takipçi takipçilere özel sohbet adı verilen sohbet kısıtlama seçeneği sunmaktadır . Aslında bu nefret içeriklerini, saldırıları, tacizleri ve toksik içerikleri önlemenin en önemli yollarından biri. Chatinize sadece takipçileriniz yazar ve böylece kötü amaçlı yayınınızı ziyaret eden kullanıcıların mesajlarından kendisi korumuş olursunuz. Bu, hesapların yorum yapabilmek için hesabı takip etmesi gerektiği anlamına gelir. 

Takipçi Modu’nu açmak için Twitch.tv’deki içerik oluşturucu panosuna gidin. Ardından “Tercihler”e gidin ve Denetleme’ye tıklayın, alt kısımda Takipçi Modu sekmesi bulunur. Bu, herhangi bir içerik oluşturucunun Takipçi Sohbetini açmasına ve hatta modun ne kadar süreceğini ayarlamasına olanak tanır. Twitch takipçilere özel mod için başka kısıtlayıcılar da sunmaktadır. Yalnızca takipçi sohbeti etkinleştirildiğinde, bir kullanıcının chatinize yazabilmesi için önce kanalı izlemesi gereken bir süre belirleyebilirsiniz. Bunu chatinizde  /followers (süre) yazılarak ayarlayabilirsiniz . Sohbeti en fazla 3 ay takipçi moduyla sınırlayabilirsiniz , yani bir izleyicinin sohbet edebilmesi için sizi üç ay boyunca takip etmiş olması gerekir.

Örneğin 30 dakika için; /followers 30m 2 saat için /followers 2h; 1 hafta /followers 1w; 3 ay için /followers 3mo yazabilirsiniz. 

Takipçi modu kapatmanız için ise yapmanız gereken tek şey chatinize /followersoff  yazmak.

Takipçilere özel chat modunun en önemli özelliklerinden biri ise bot mesajlarını önlüyor olmasıdır. Websitelerinde gördüğünüz izleyici botu paketlerinde chat bot özelliği mevcuttur. Fakat bu chat bot içinde bot hesaplar kanalınızı takip etmez ve dolayısıyla da takipçilere özel modda chatinize yazmaz. Bu sebeple çalışmalar yaptık ve sizin için bu soruna bir çözüm getirdik. Takipçilere özel sohbet eklentisini oluşturduk. Bu eklenti paketini kanalınıza ek olarak alarak chatinizi takipçi özel modda kullanabilirsiniz. Paket hakkında bilgiler ve fiyat için tıklayınız.