İştirak olmak için ortalama 3 izleyiciye ihtiyacınız var. Sizin için bazı ipuçlarını derledik.
İhtiyacınız olan 30 günlük süreyi unutmayın.

  • 50 takipçiye ulaşın.
  • Toplam 8 saat yayın yapın.
  • 7 farklı günde yayın yapın.
  • Ortalama 3 izleyiciniz olsun.

İşte size 5 ipucu:

Twitch’te Popüler olan Yayıncıları İzleyin
Twitch’te popüler yayıncıları izlemek size çok şey öğretir. Twitch’te izleyici kazanmak kolay değil. Unutmayın, binlerce yayıncıyla aynı anda yayın yapacaksınız. Başka bir platformda popüler değilseniz Twitch’te başarıya ulaşmanız zaman alacaktır.
Diğer yayıncıları incelemeye başlamalı ve ne yaptıklarına dikkat etmelisiniz. Takip ettiğiniz yayıncıların yayınlarında öne çıkanlara dikkat edin. Hatta not alın. Davranışlarına, konuşmalarına, izleyicileriyle iletişimlerine ve özellikle beden dillerine dikkat edin. Bu detaylar sizler için çok önemli ve faydalı rehberler olacaktır.
Unutmayın, en iyi olmak için önce geride bırakacağınız insanları incelemeli ve tanımalısınız..

Düzenli Yayın

Niş bir oyun oynayın

Popüler oyunları oynamayı sevebilirsiniz. Elbette popüler oyunları oynamak istemeniz çok anlaşılır. Ancak unutmayın, bu oyunların popüler olmasının nedeni, zaten çok fazla oynanıyor olmalarıdır. Yani siz oyunları oynarken binlerce kişi sizinle aynı anda aynı oyunu oynuyor olacak. Bu fark edilmenizi zorlaştıracaktır. Fark edilebilirliğiniz çok düşük olacaktır. Twitch’te popüler bir oyun kategorisi seçin ve bakın. Kaç kişiyle rekabet edebileceğinizi görün. Organik olarak izlenmek istiyorsanız popüler olan yerine niş olanı tercih etmelisiniz. Böylece fark edilme olasılığınız artar. Daha fazla izleyiciyle karşılaşabilirsiniz ve izleyici sayınız artabilir. Bu yüzden niş bir oyun seçin ve izleyicilerinizi daha hızlı artırın.

Çevrimiçi olarak takipçi kazanın

Herhangi bir popüler twitch yayıncısının başarıya giden yolunu incelerseniz, Twitch takipçilerinin diğer platformlardaki takipçileriyle aynı anda büyüdüğünü fark edeceksiniz. Hatta ilk aşamadaki izleyicilerinin büyük çoğunluğunun Twitch’ten değil, dış kaynaklardan geldiğini görebilirsiniz. Büyük yayıncıların çoğunun yaptığı tam olarak buydu. Kendi çevrenizde bir marka yaratmaya başlamanız ve sosyal medyadaki popülariteniz önemlidir. TikTok, Instagram ve YouTube, çevrimiçi takip oluşturmak için en iyi platformlardır. Bu takipçiler de Twitch’e gelecek ve başarıya giden yolunuza katkı sağlayacaktır.